Címlap Szép Magyar Könyv-díj

postheadericon Szép Magyar Könyv-díj

A 84. Ünnepi Könyvhét és 12. Gyermekkönyvnapok keretében átadták a  Szép Magyar Könyv verseny díjait is,

melyet évről évre a könyvesbolti forgalomba kerülő és magyarországi, illetve a határon túli magyar kiadók számára hirdetnek meg.

Gyermekkönyv kategóriában Szép Magyar Könyv Díjat kapott  Winkler Róbert: Márton és Micike (Kolibri) című könyve.

Oklevelet kapott: Hohol Ancsa: Juhhé, szemüveges lettem!, Barabás Zsófi - Moizer Zsuzsa: Mindenki tud rajzolni (Scolar,)

Szépirodalmi és ifjúsági kategóriában:Szép Magyar Könyv Díjat kapott Takeshi Kitano: Fiú, Jane Tekker: Semmi, Robert Williams: Luke és Jon, Wolfgang Herrndorf: Csikk (Scolar)

Oklevelet kapott: Máté Angi: Emlékfoltozók

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma különdíját kapta: Rofusz Kinga ? Máté Angi Az emlékfoltozók című mesekönyvének illusztrációiért és borítótervéért (Magvető)